Autorka bestsellerowych powieści, m.in. „Szklanych ptaków”, „Nocami krzyczą sarny”, „Alchemii. Powieści biograficznej o Marii Skłodowskiej-Curie”. Nie ma w Polsce drugiej pisarki, która tak jak ona potrafi budować napięcie. To zasługa świetnie skonstruowanej fabuły, ale także doskonale sportretowanych relacji między bohaterami. Najważniejsze w jej książkach są zawsze kobiety – ich problemy, traumy, lęki, radości, więzi, relacje. W tych opowieściach aż kipi od emocji.
Autor bestsellerowych książek „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”, „Co robić przed końcem świata”, „Ucieczka od bezradności”, „Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii”, „Spotkanie z Filozofią” oraz „Reguły na czas chaosu”. Właśnie ukazała się jego nowa książka „Powrót fatum”. Twórca podcastu „Skądinąd” (www.patronite.pl/skadinad) dostępnego na wielu platformach streamingowych, filozof i eseista. Prowadzi audycję „Godzinę filozofów” w radiu TOK FM oraz jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.
Autor książki „Głupie ptaki Polski. Przewodnik świadomego obserwatora”. Z wykształcenia dziennikarz i doktor językoznawstwa, znienacka olsztyniak. Zawodowo zajmuje się projektowaniem gier wideo. Jak sam mówi, czasami zdarza mu się nawet jakąś wydać. Autor popularnego fanpage’a „Zwierzęta są głupie i rośliny też”, na łamach którego trzy razy w tygodniu opisuje i obraża wybranych przedstawicieli fauny oraz flory.
Autorka książki „Histeria sztuki: niemy krzyk obrazów”, historyczka sztuki i miłośniczka muzeów. Od 2019 roku prowadzi profil @histeria.sztuki na Instagramie, w ramach którego popularyzuje obcowanie z dziełami sztuki jako formę spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim jako impuls do refleksji na temat kondycji świata.
(@agatandbooks) – autorka bestsellerów – kreatywnego dziennika „BookTok Journal” oraz wakacyjnej powieści „Aurora”. Jej najnowsze tytuły to „Cozy BookTok Journal” oraz zimowa powieść „Eli i Matt”. Tiktokerka, która tworzy książkowe treści dla setek tysięcy fanek na booktoku. Zapalona czytelniczka i romantyczna dusza, z pasją zaraża swoją twórczą energią polskie książkary.
Autor bestsellerowych książek, w tym najnowszej „Pozdrowienia z Polski C” . Satyryk, tekściarz, konferansjer, stand’uper. Autor sztuk teatralnych, słuchowisk i piosenek. Laureat wszystkich znaczących przeglądów kabaretowych w Polsce, z kilkuset zagranymi występami w kraju i zagranicą. Regularnie komentuje bieżące wydarzenia w „Szkle kontaktowym” w TVN 24.
Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW; prywatnie szczęśliwy mąż i tata dwójki dzieci, wielki fan sportu i dobrej książki. Wiecznie narzekający na brak czasu i wiecznie niewyspany.
Pisarz i badacz mediów, autor powieści „To przez ten wiatr” (2022), uhonorowanej Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza przyznawaną za debiut literacki, oraz opowiadań science fiction publikowanych w zbiorze „Amnezjak” (2017), prasie literackiej i antologiach. „Frostpunk. Antologia”(2024) to najnowsza książka, w której czytelnicy znajdą minipowieść autora wprowadzającą w steampunkowe realia bestsellerowej gry Frostpunk.
Orientalistka, autorka książek fantastycznych oraz kryminalnych. „Frostpunk. Antologia”(2024) to najnowsza książka, w której czytelnicy znajdą minipowieść autorki wprowadzającą w steampunkowe realia bestsellerowej gry Frostpunk.
Pięciokrotna laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego. W 2021 roku otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść Wiosna zaginionych. Jest członkinią grupy literackiej Harda Horda, a od ponad dwudziestu lat należy do Śląskiego Klubu Fantastyki.
Rysownik, ilustrator książek, w tym „Dziennika Rut”, dziennikarz radiowy. Z wykształcenia prawnik. Związany z redakcją kultury Radia Kraków. Autor licznych wywiadów, audycji publicystyczno-kulturalnych i programów popularno-naukowych. W codziennych Rekomendacjach Kulturalnych recenzuje życie kulturalne miasta, w środowe wieczory opowiada o popkulturze a w każdy piątek zabiera słuchaczy do kina. Kiedy nie ma go w radiu ilustruje książki dla dzieci i dorosłych a po godzinach pracuje nad debiutanckim albumem komiksowym. W swoich programach gościł wybitne osobowości z kręgu sztuki, nauki i mediów (m.in.: Tadeusz Sławek, Karol Tarnowski, Ryszard Koziołek, Andrzej Zoll, Włodzimierz Wróbel, Anna Dymna, Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Wojciech Karolak). Gdyby podróże w czasie były możliwe, wybrałby się na spacer z Schulzem i whisky z Cohenem.
Autorka bestsellerowej książki „Jestem Żydówką”, w której opowiada o żydowskich tradycjach, kulturze, zwyczajach i o codziennym życiu żydowskiej rodziny w Polsce. „Dziennik Rut” jest jej pierwszą książką dla dzieci. Żydówka, Polka, patriotka, matka pięciorga dzieci, feministka, kobieta silna i wrażliwa. Córka pisarki, wnuczka pisarki i prawnuczka pisarki.
Autor bestsellerowej książki „Szkolne lifehacki. Kiedy szkoła cię wkurza, a ty chcesz robić to, co kochasz”. Działacz na rzecz praw uczniów, który wspiera ich w codziennych wyzwaniach. Wierzy, że można zmienić szkołę na lepszą. Prowadzi konta w social mediach, gdzie nagłaśnia przykłady szkolnych absurdów i nadużyć.
Autor książek, w tym popularnonaukowej „BUM. Wszystko, co musisz wiedzieć o chemii, żeby przeżyć kolejny dzień”, który swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystuje, by przełożyć chemię na język zrozumiały dla każdego.
Dziennikarz, publicysta, pisarz, doktor chemii i nauczyciel w jednej z warszawskich szkół średnich. Przez wiele lat publikował teksty dotyczące kultury masowej i internetu. Znany komentator życia publicznego. Założyciel bloga „Ekskursje w dyskursie”. Autor bestsellerowych i nagradzanych biografii, m.in. Stanisława Lema i Mikołaja Kopernika.
W swoim debiucie powieściowym „Obserwatorium” buduje niesamowitą atmosferę i gra na emocjach czytelnika, wykorzystując tajemnice i zagadkowe wydarzenia związane z Karkonoszami. Pasjonat historii, etnografii, etnologii i wszystkiego, co jest związane z Sudetami i Dolnym Śląskiem. Z zawodu licencjonowany przewodnik górski – sudecki. Z zamiłowania pisze powieści, opowiadania i scenariusze do spektakli. Lubi dobrą literaturę z gatunku: groza, thriller i literatura piękna, przede wszystkim polskich autorów.
Soymel czyli Melka – jej najnowsza powieść „Matki na fejsie” to komedia o młodych matkach, które zaprzyjaźniają się na sali poporodowej, a potem wspólnie stawiają czoła różnym życiowym problemom - z facetami, teściowymi, a nawet mafią! Ale przede wszystkim nie poddają się presji idealnego macierzyństwa.
Jedna z najważniejszych i najbardziej utalentowanych polskich pisarek, autorka m.in. „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Cwaniar”, „W krainie czarów” czy „Tyłem do kierunku jazdy”. Jej najnowsza książka pt. „Łobuziary” to wyjątkowy zbiór o literackich buntowniczkach! Książka zawiera 30 portretów wyjątkowych bohaterek literackich, które nie bały się iść własną drogą i mogą zainspirować do działania zarówno córki, jak i mamy!
Czarodziejka słowa, autorka bestsellerowych powieści, w których rzeczywistość splata się z magią. Najnowsza z nich to „Córka powietrza” - drugi tom serii „Córki żywiołów”. Ta powieść to wspaniałe połączenie realizmu magicznego z opowieścią o ludzkich emocjach i sile natury!
Urodziła się w Oświęcimiu, obecnie mieszka w Krakowie. Od dzieciństwa czuła, że pisanie jest jej przeznaczone, jednak dopiero w dorosłym życiu odważyła się zrealizować swoje marzenie. W wolnych chwilach chętnie spaceruje i szuka inspiracji w naturze – kocha zarówno morze, jak i góry. Potrafi dostrzec magię i piękno w otaczającym ją świecie.
Autor bestsellerowych książek „Boże, Beata” oraz „Dejta spokój”. Mówi o sobie: mój znak zodiaku to Bliźnięta, więc prędzej czy później moja druga twarz musiała się pokazać. Od zawsze miałem smykałkę do naśladowania, grania, parodiowania i występowania. Pewnie dlatego skończyłem jako „chłop przebrany za babę”, czyli Ta Jedna Ciotka. Jeszcze niedawno rozgrzewałem palce przed pisaniem pierwszej książki, a tu proszę: tygodniami stukałem w klawiaturę i oto jest – moja druga powieść! Mam nadzieję, że diabeł się cieszył, żem się tak spieszył, bo przynajmniej ma kolejną lekturę do przeczytania!
Autor bestsellerowej książki „Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą”, która zdobyła tytuł Mądrej Książki Roku 2023 dla Dzieci i Książki Roku 2023 w kategorii literatury dziecięcej w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl. Trochę szalony i supermądry naukowiec. Młodzi kochają go za to, jak opowiada o nauce w mediach społecznościowych, a dorośli pewnie bardziej docenią fakt, że zrobił doktorat… w dwóch krajach!
Wydał ponad 20 książek, w tym „Pocztówkę z Mokum. 21 opowieści o Holandii” i „Miotłę i krzyż. Kulturę sprzątania w dawnej Holandii, albo historię pewnej obsesji”. Jego najnowsza książka „Suknia i sztalugi. Historie dawnych malarek” ukazała się w październiku 2024 r. Anglista i polonista, przekwalifikowany na niderlandystę i historyka sztuki, profesor, wykładowca. W 2024 roku za zasługi dla kultury i społeczeństwa holenderskiego otrzymał tytuł i Order Rycerza Oranje-Nassau. Kolekcjoner starych rupieci, tęczowy feminista i wegetarianin, z sercem radykalnie po lewej stronie.
Współautorka książki kulinarnej „Want a bite? Wokół ryżu”. Razem z Tetsunosuke Watanabe prowadzą popularne media społecznościowe, gdzie dzielą się przepisami i kulinarnymi trikami na pyszne dania inspirowane między innymi kuchnią japońską, koreańską, wietnamską czy chińską. Ich filmy i zdjęcia pokazują krok po kroku, jak przygotować aromatyczne potrawy w domowym zaciszu. Są miłośnikami azjatyckich smaków i kuchni z Dalekiego Wschodu.
Współautor książki kulinarnej „Want a bite? Wokół ryżu”. Razem z Beatą Kowalczyk prowadzą popularne media społecznościowe, gdzie dzielą się przepisami i kulinarnymi trikami na pyszne dania inspirowane między innymi kuchnią japońską, koreańską, wietnamską czy chińską. Ich filmy i zdjęcia pokazują krok po kroku, jak przygotować aromatyczne potrawy w domowym zaciszu. Są miłośnikami azjatyckich smaków i kuchni z Dalekiego Wschodu.
Autorka książki „zOrientuj się”. Finalistka 7. edycji Masterchefa, prowadząca programu „Dzień dobry śniadanie”, absolwentka ASP, która w swojej kuchni uprawia prawdziwą sztukę. Z jej pasji do gotowania i egzotycznych podróży powstała książka „zOrientuj się”, która jest czymś więcej niż tylko książką kulinarną – jest też wyrazem miłości do życia i czerpania z niego pełnymi garściami.
Jedna z najbardziej cenionych polskich reporterek, autorka bestsellerowych biografii („Beksińscy. Portret podwójny”, „Komeda. Osobiste życie jazzu”, „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”) i reportaży historycznych. Jej najnowsza książka to „Dezorientacje. Biografia Konopnickiej”. Laureatka NIKE czytelników, Grand Pressa, Nagrody im. Torańskiej, nominowana m.in. do Nagrody Kapuścińskiego i Gryfii. Mieszka w Gdańsku.
Autor książki „Wino po ludzku”! Mówi o sobie:
Cześć, mam na imię Iwo i jestem zawodowym sommelierem. W swojej pracy łączę dwa na pozór odległe winne światy.
Z jednej strony jestem sommelierem w restauracji z dużą kartą win, absolwentem kursów WSET, piszę artykuły oraz zasiadam w jury paneli degustacyjnych w branżowej prasie.